Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Під час візиту президента України Віктора Януковича до Китайської Народної Республіки на початку грудня 2013 р. між нашими державами було підписано низку міждержавних угод, одна з яких напряму стосується туристичної галузі. Так, сайт голови держави повідомляє, що підписання та подальша імплементація документу під назвою «Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством України з туризму та курортів та Націо¬нальною туристичною адміністрацією КНР про сприяння груповим туристичним поїздкам китайських туристів до України» уможливлює включення китайською стороною нашої держави до Переліку країн, рекомендованих для відвідування органі¬зованими групами китайських туристів. Тобто суттєво збіль¬шить в'їзні турпотоки до нашої держави за рахунок китайських туристів, а відтак створить передумови для відповідного зростання надходжень до державного бюджету України.
Немає жодного сумніву, що включення такого документу до списку планованих до підпи¬сання угод на офіційному візиті голови держави було усерйоз пролобійоване тими, кому вигідне зростання туристичних потоків до України. Оскільки серйозного туристичного лобі в Україні (наприклад, представленого об'єднанням професійних громадських організацій у галузі), здатних «проштовхувати» подібні рішення на найвищому державному рівні, поки що не існує, можна припустити, що ініціатором «проштовхування» виступила влада туристичних регіонів, зацікавлених у збіль-шенні в'їзних турпотоків — передусім Криму та Карпат. Це припущення підтверджується швидкою реакцією кримських очільників: так, за кілька годин після опублікування звістки про підписання туристичного меморандуму заступник голови Ради міністрів Криму Георгій Псарьов зазначив, що організовані китайські туристи могли б допомогти вирішити основну проблему туристичного Криму — диверсифікувати турпотоки на півострів. Що ж до міністра туризму АРК Олександра Лієва, то він пішов далі, зазначивши, що Крим давно вже готувався до прийому китайських туристів у значних кількос¬тях, яких, до речі, цікавлять об'єкти історико-культур-ного значення, а не можливості пляжного туризму. Крім того, за словами міністра, китайці надають перевагу туристичним поїздкам у період китайсько¬го Нового року, тобто в лютому — на початку березня. У такий спосіб, прийом груп китайських туристів у Криму цієї пори року матиме наслідком розширення турсезону, задіяння зазвичай порожніх інфраструктурних об'єктів та підвищен¬ню прибутковості туристичного бізнесу в регіоні.
У принципі, всі ці міркування мають під собою серйозні підстави. Зауважимо, однак, що в усьому світі Китай вважається джерелом нелегальної міграції. Утім, у випадку організованих груп туристів ця загроза не є високою, оскільки виїзд китайських громадян за межі КНР досить жорстко регламентується тамтешньою владою (наприклад, в Китає досі зберігається практика отримання виїзних віз). Тим не менше, у процесі запровадження туристичного меморандуму в життя необхідно передбачити подібні ризики та, відповідно, шляхи їхньої мінімізації.
 

назад >>>