Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Україна стрімко змінюється, відходячи від радянського минулого до європейського, тобто сучасного економічного, суспільно-політичного та ментального простору. Не дивно, що в такій великій державі, як Україна, відокремилися свої лідери у процесі перетворення чи європеїзації. І те, що таким лідером стала Херсонщина, не дивує: адже саме тут, на півдні нашої держави, реалізується унікальне поєднання поглядів влади та бізнесу на напрямки та методи такого розвитку. Саме це засвідчили учасники ювілейного, десятого за рахунком Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти», який цього року відбувся в Києві.
Цьогорічні «Таврійські горизонти», незважаючи на яскраво виражений регіональний характер, мав масштаби, співмірні з національними: адже його гостями та учасниками стали понад 600 осіб з 30 країн світу, зокрема, представники компаній-інвесторів, які висловили бажання взяти участь у різноманітних проектах на землі Херсонщини, представники дипломатичного корпусу та, зрозуміло, представники центральної та місцевої, тобто херсонської, влади.

ТУРИЗМ: ПРІОРИТЕТ ДЛЯ РЕГІОНУ
У своєму вітальному слові до учасників та гостей Форуму голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв зачитав вітання керівників держави, у яких підкреслювалося значення Херсонщини та її сталого розвитку для всієї України. Так, президент України Петро Порошенко зазначив, що для забезпечення стабільного й успішного розвитку надзвичайно актуальним є конструктивний діалог між владою та бізнесом. А прем'єр-міністр Володимир Гройсман зауважив, що в результаті набуття чинності Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом з'явилися підстави для стійкого розвитку економіки держави, однак відповідно до європейської моделі. Доленосні зміни в національному масштабі починаються саме з регіонів, а в Україні саме таким генератором змін є Херсонщина.

АЕРОПОРТ: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
На думку учасників та гостей Форуму, те, що на Херсонщині кілька років тому було відновлено роботу міжнародного аеропорту, стало надзвичайно позитивним фактором для розвитку як туризму зокрема, так й інвестиційного потенціалу регіону в цілому. Адже, за словами президента Національної туристичної організації' України Івана Ліптуги, будь-яка інвестиційна діяльність починається з туризму: навряд чи можна знайти інвестора .який відмовиться приїхати до регіону, куди він має намір вкладати кошти, й на власному досвіді пересвідчитися в тому, що це робити варто. А оскільки інвестори зазвичай цінують свій час, то можливість прилетіти безпосередньо до Херсону суттєво підвищує інвестиційну привабливість краю.
Голова ОДА Андрій Гордєєв зазначив: цього року очікується, що міжнародний аеропорт «Херсон» надасть послуги 150 тисячам пасажирів, а в перспективі цей показник може збільшиться у кілька разів. Для цього існують серйозні підстави: адже експерти авіаційної галузі вважають Херсонський аеропорт таким, що швидко й динамічно розвивається.
Цілком очевидним наслідком розвитку Міжнародного аеропорту «Херсон» стане збільшення туристичного потоку до Херсонщини. У своєму виступі заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України Михайло Титарчук поставив цілком досяжну планку - приймати 5 млн. туристів на рік. А для цього, відповідно, повинна бути створена сучасна туристична інфраструктура. Відтак не дивно, що на цьогорічних «Таврійських горизонтах» було представлено декілька масштабних інвестиційних проектів у туристичній галузі, які у випадку їхньої реалізації суттєво покращать туристичну привабливість краю, запропонують його мешканцям нові робочі місця та в цілому сприятимуть підвищенню добробуту місцевого населення.

КУДИ ІНВЕСТУВАТИ У ТУРИЗМ?
Херсонщина - це область, узбережжя якої знаходиться одразу на двох морях? Чорному та Азовському. Понад 200 км обладнаних піщаних пляжів, 12 курортних населених пунктів, 70 бальнеологічних джерел, 4 національні природні парки, 2 біосферні заповідники, а також природні пам'ятки, такі, як найдовша у світі піщана коса Арабатська стрілка чи найбільша у Європі пустеля Олешківські піски - усе це сприяє розвитку туризму на Херсонщині протягом цілого року, а не тільки влітку. Крім того, значна кількість археологічних, історичних та культурних пам'яток, а також традиції садівництва, виноградарства та виноробства робить перспективним розвиток екскурсійно-пізнавального, а також гастрономічно-винного туризму. Для того, щоб забезпечувати потреби туристів, на Форумі було представлено кілька інвестиційних проектів із розвитку туристичної інфраструктури. Наприклад, селище Щасливцеве, яке знаходиться на Арабатській стрілці, в 14 км від залізничної станції «Генічеськ», представило потенційним інвесторам можливості з розвитку рекреаційної та оздоровчої інфраструктури в унікальному природному середовищі, яке, крім Азовського моря та озера Сиваш, містить джерела термальних цілющих вод та родовища цілющих грязей. Або ж готельний комплекс Tavria Spa Resort у м. Нова Каховка, на який планується перетворити колишній санаторій «Таврія». Цей об'єкт надзвичайно привабливий ще й з точки зору винного туризму, оскільки знаходиться у безпосередній близькості до Дому марочних коньяків «Таврія», привабливого для поціновувачів шляхетного напою. Крім того. спа-процедури в майбутньому готелі передбачається здійснювати за допомогою продуктів виноробства, що є досить-таки популярним у виноробських регіонах Європи та світу.
Або ж спільний інфраструктурний проект «Соляна дорога», презентований одразу трьома об'єднаними територіальними громадами. У випадку реалізації цей проект об'єднає в одне ціле 15 населених пунктів, 15 інвестиційних пропозицій та 36 туристичних локацій, в тому числі таких, як Лемурійське озеро та біосферний заповідник «Асканія-Нова».
ВІТРИНА ДЛЯ КРИМУ
Учасники й гості «Таврійських горизонтів» були одностайними: окупований Росією Крим повернеться в Україну, й повернеться мирно. Але для цього сусідня, вільна від окупації територія, тобто Херсонщина, має служити прикладом успішного розвитку для мешканців Криму, свого роду вітриною позитивних змін, що відбуваються в Україні. Не секрет, що значну частину пасажиропотоку Херсонського аеропорту складають мешканці АР Крим, які не бажають порушувати закони своєї держави, й тому літають саме з Херсона. Тим більше, можливості дістатися Європи авіаційним шляхом щодалі збільшуються.
Так само й кримчанам. Після завершення окупації й повернення в Україну, доведеться відновлювати й розвивати свою землю. А для цього найкращим прикладом може стати Херсонщина, де природні умови схожі на кримські, а мешканці вибудовують цивілізовані відносини із владою, та разом працюють задля процвітання свого краю. 
Андрій ГОРДЄЄВ, Голова Херсонської ОДА
В силу природних та економічних особливостей Таврійського краю на Херсонщині стрімкими темпами розвивається туризм. Кількість туристів на Херсонщині щороку збільшується, тому не дивно, що ця південна область стає все привабливішою для інвестування та інвесторів - як іноземних, так і українських. За 2 роки (2016 - 2018 рр.) вже здійснено 30 масштабних інвестиційних проектів на загальну суму понад 5,6 млрд. грн. зі сталою тенденцією до збільшення обсягу. Так, за показниками 2017 року Херсонщина обійняла перше місце у рейтингу капітальних інвестицій. А це, у свою чергу, свідчить лише про одне: незважаючи на те, що Херсонщина межує з окупованим Кримом, бізнесмени відчули, що їхнім інвестиціям на Херсонщині нічого не загрожує: ані через внутрішні фактори, ані зі сторони агресора. Бо інвестиції збільшуються лише за умов стабільної фінансової, безпековій та соціальній ситуації.
Владислав МАНГЕР, Голова Херсонської обласної Ради
«Незважаючи на те, що у Верховній Раді діє сім фракцій, позиції яких щодо деяких питань можуть бути діаметрально протилежними, щодо необхідності розвитку регіонів, зокрема, Херсонщини, представники усіх політичних сил є одностайними. А тому щодо залучення інвестицій українська Таврида має справжнє зелене світло».

назад >>>