Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

«Для муніципалітету зима завжди приходить неочікувано». Цей жарт протягом багатьох років реалізується для вітчизняних комунальників. Але те ж саме можна сказати про переважну більшість прихильників гірськолижного відпочинку: вони мають звичку купувати тури за тиждень до новорічних свят а потім розповідають про захмарні ціни на туристичному ринку. Саме для такої аудиторії ми заздалегідь пропонуємо огляд лижних пропозицій на зимовий сезон 2018/2019.
ГУРТОМ ЦІКАВІШЕ
Світова статистика демонструє тренд на зростання індивідуальних подорожей. Те ж саме можна побачити й у вітчизняній індустрії зимового відпочинку: з кожним роком все більша частка лижників намагається здійснити подорож до зимових курортів самостійно, без допомоги туристичних компаній. Але все одно готові пакетні про-позиції від туристичних операторів забезпечують левову частку попиту на лижний відпочинок.
«Український туризм» вже традиційно, з року в рік базує свої лижні огляди на цінах. Що їх пропонує вітчизняний гірськолижний курорт «Буковель». Отже, станом на початок жовтня, п'ятиденний тур з Києва до «Буковелю» коштуватиме мінімум 2190 гривень. За таку ціну турист отримує послуги транспортування, проживання, харчування та щоденний трансфер на автобусі до лижних трас. Додатково потрібно сплатити вартість лижного абонементу для підйомника (скіпає), а також, у випадку необхідності, оренду лижного інвентарю.
Щодо тижневого відпочинку, то його вартість дорівнюватиме 3750 грн., а турист отримає такий самий набір послуг, що й у турі меншої тривалості. Зазначимо, що проживання в обох турах передбачається у кімнатах котеджу, розташованого у сільській місцевості (поза територією курорту «Буковель» - Ред.).
Пропонуємо порівняти ціни на відпочинок у Буковелі за останні декілька років.
З цієї таблиці ми бачимо, що саме вартість туру дорожчає не сильно. А от на що ціни зростають помітно, то це скіпаси. Саме тому, якщо перевести повну вартість відпочинку на «Буковелі» у європейську валюту, можна побачити щорічне збільшення на 20-30 євро.

ЛИЖНА УКРАЇНА: ЯКА ВОНА?
Ми вже зазначали, що все більша кількість туристів бажає самостійно планувати свій відпочинок та не звер-таються за допомогою до туристичних компаній. Все це стає можливим завдяки великої кількості інтернет-сервісів, серед яких придбання квитків на потяг-автобус та бронювання готелю або іншого привабливого житла.
Сьогодні квіток на фірмовий потяг з Києва до Івано-Франківська коштує приблизно 550 грн. На потяг, що прямує до Ворохти, квиток буде коштувати 300 грн. Цікаво, що минулого року такий квиток коштував 260 грн, що знову свідчить про поступове зростання сумарних цін на вітчизняні зимові курорти.
Окрім курорту «Буковель», в нашій країні користуються попитом й інші лижні центри відпочинку. Яскравим прикладом може стати інший гірськолижний курорт «Драго-брат». Його особливість полягає у великій кількості днів, протягом яких на гірських схилах лежить сніг. Коли на інших курортах вже цвіте трава, тут відпочивальники можуть продовжувати спускатись на лижах. Щодо вартості житла, то тут ціни приблизно такі, як і на «Букове-лі». Але вартість скіпасу має іншу структуру: абонемент на 10 спусків коштує 300 грн.
Ще один курорт - «Славське» - розташований у Львівській області. Його перевага у тому, що декілька трас відповідають стандартам Міжнародної федерації лижного спорту. Також його полюбляють за бокові схили, які можуть опанувати як професіонали, так і новачки.
Відносно новий напрямок для лижного відпочинку розташований у Черкаській області. Мова йде про курорт «Водяники», який буде дуже зручним для новачків: довжина його трас не перевищує 2 кілометри, а підіймають лижників лише 2 підйомника. Ще один курорт «Action city» розташований на Одещині, поблизу від смт Березівка. Тут туристів обслуговує два підйомники, а довжина траси дорівнює близько 1800 метрів.
ЗАКОРДОННА ЕКЗОТИКА
Вже декілька років поспіль існує думка, що краще трошки більше витратити грошей на відпочинок за кордоном, ніж на вітчизняні курорти. Зазвичай такий тренд з'являється після порівняння співвідношення ціни та якості сервісу. Так, за кордоном відпочинок буде дорожчий, але за ці гроші українці намагаються отримати більш якісний та приємний сервіс, який притаманний іноземним туристичним об'єктам.
А з минулого року в іноземного лижного відпочинку з'явився ще один «плюс»: відсутність потреби отримувати візу для відвідування європейських курортів. Саме тому лижні центри Польщі, Словаччини, Австрії та Франції стали значно доступнішими. Хоча б через те, що не потрібно сплачувати 35 євро за візу, 20-30 євро за послуги візового центру, збирати пакет документів та тиждень, а то й більше, чекати на оформлення документів.
Наприклад, вже зараз можна зустріти пропозиції відпочити на польському курорті Закопане за приблизно 320 євро. До вартості такого туру входить проїзд автобусом зі Львова, проживання, харчування та трансфер на лижні траси. Приблизно така ж вартість буде за відпочинок на словацькому лижному курорті Штребське Плехо. Тут слід зазначити, що такі напрямки дуже популярні серед українців, які мешкають у західних регіонах. Але мешканці південних областей частіше подорожують до Болгарії або Румунії'. Зазвичай вартість тижневого відпо-чинку на болгарському курорті Банско або румунському Пояна Брашовколивається у діапазоні 280-350 євро.
Серед дорожчих курортів раніше ми згадували Італію, Францію або Австрію. Але цього разу ми вирішили роз-глянути не дуже типовий для нашої аудиторії напрямок, а саме, Скандинавський півострів. Серед розташованих на ньому держав найбільш розвиненою лижною інфраструктурою є Норвегія та Фінляндія. Якщо говорити про Норвегію, то тут лижний відпочинок став дуже популярним після Зимової Олімпіади 1994 року, яка відбулася в місті Ліллехаммер. Що ж до самих норвежців, то лижний відпочинок є серед них популярним багато десятків, якщо не сотень, років: адже ландшафт цієї країни пред¬ставлений горами та високими схилами, тому без лиж тут просто не обійтися. Як би там не було, але зимові туристи у Норвегії' отримують справжнє задоволення від швидкісного спуску на лижах або сноубордах. Щоправда. ціни на відпочинок у Норвегії', у тому числі й лижний, бюджетними назвати аж ніяк не можна.
Якщо бути прискіпливим, то сусідка Норвегії' - Фінляндія - хоч і розташована на Скандинавському півострові, насправді до скандинавських країн не відноситься: фіни є представниками зовсім іншої мовної групи, й від скандинавських народів (шведів, норвежців, данців та ісландців) на мовному дереві знаходяться дуже й дуже далеко. Тим не менше, це не заважає Фінляндії розвивти інфраструктуру своїх лижних курортів, доводячи її до досконалості. Найвідоміший серед них - курорт Леві, розташований в провінції Лаппі на відстані 850 км від столиці країни - Гельсінкі. Слід зазначити, що вартість готелів у Скандинавії важко назвати демократичною: середня вартість номеру коливається в межах 100 євро, що значно вище, ніж у східноєвропейських курортах. Додавши сюди вартість скіпасу, харчування та транспор¬ту, можна отримати значно більшу ціну туру, ніж пропонують більшість туристичних компаній на українському ринку.
Однак і тут є можливість суттєво заощадити, якщо скористатися пропозиціями раннього бронювання на комплексні тури, а також чартерних авіарейсів, які за визначенням дешевші за регулярні. Так, кілька українських туроператорів цього року організували чартерний ланцюжок у передноворічний період із Києва до фінського курорту Вуокатті. Завдяки жорсткому резервуванню чартеру та готельних номерів на курорті, вартість 6-денного відпочинку виявляється несподівано невисокою як для Фінляндії. Не виключаємо, що у подальшому, якщо зростання української економіки триватиме, та не спостерігатиметься різких стрибків курсу гривні відносно долару США та євро, подібних пропозицій на ринку з'являтиметься більше.
Із наведеного можна зробити висновок, що сумарна вартість відпочинку на українських гірськолижних курортах потроху наздоганяє цей параметр на зарубіжних ре-сортах. Поки що на східноєвропейських, але хто знає, як воно буде далі... При збереженні такої тенденції за пару років може скластися ситуація, коли українські курорти відчуватимуть нестачу туристів через конкуренцію з європейськими побратимами. Отже, висновок, який можна зробити із цієї ситуації, виглядає так: «тучні» роки для власників українських гірськолижних курортів ось-ось закінчаться. Тож час вкладати кошти у розвиток інфраструктури, підвищувати якість сервісу, запроваджувати нові послуги на кшталт «конструктору турів» як у b2b , так і в b2c сегментах. Та водночас вести агресивні маркетингові кампанії як усередині України, так і в сусідніх державах, у першу чергу - тій же Польщі, Чехії та Білорусі, а також в інших країнах колишнього СРСР: державах Балтії, Казахстані, Узбекистані, Туркменістані і т.д.
Світлана ШАТІЛІНА, директор українського туроператора Delfa Tour

Чому ми пропонуємо українським туристам саме Вуокатті?
В першу чергу, тому, що Вуокатті - це традиційно «наш» курорт, який відповідає потребам «нішевого» туроператора пропонувати щось особливе, поза мас-маркетом. Delfa Tour вже 10 років відпрацювала саме на цьому курорті, відтак після 4-літньої перерви ми повертаємось до зимового Вуокатті. Адже саме наш досвід дозволяє при формуванні програми «Ворота до Лапландії» максимально точно використовувати виграшні сторони курорту та найкращі фінські принади.
Які особливості Вуокатті? Перша з них принципово важлива - темперамент курорту. Вуокатті - не для любителів тусовок. Тут немає галасливого променаду з барами, ресторанами та дискотеками. «Наш» клієнт уявляє собі свої 6 днів відпочинку (ми пропонуємо
2 шестиденки: 29.12.2018 - 3.01 -8.01.2019) приблизно в такий спосіб: прилетіти, швидко дістатися з аеропорту (40 км) й розміститися без зайвих витрат часу в заздалегідь підтверджених готелях/ апартаментах/котеджах. Наша репутація по цій зимовій програмі підтверджує, що станеться саме так. До речі, графік польоту складений максимально зручно для туристів. Наступні 4 дні туристи проведуть відповідно до заздалегідь спланованої програми: відвідають екскурсію «Йоулупуккі прилетів!», покатаються на нартах із собачими упряжками, проїдуть-ся з вітерцем на мотосанях... Усе це вже заброньовано під наші групи, з конкретними датами й часом, тому всі ці екскурси та розваги ми рекомендуємо замовляти одразу при купівлі туру.
Друга особливість відпочинку в Вуокатті з нашою компанією - це те, що на кожній екскурси ваших туристів супроводжуватимуть наші співробітники. Те ж саме стосується й новорічної вечері, організованої, до речі, лише для українських туристів - задля відсутності міжнаціональних конфліктів ми гарантуємо, що представників наших північно-східних «братів» на ньому не буде.
Що ж до вільного від екскурсій часу, то курорт Вуокатті запропонує:
- найбільший у Фінляндії аквацентр у Holiday Club Katinkulta, однією
з «родзинок» якого є автентична фінська лазня «по-чорному»;
- гірськолижні схили: 13 трас рі¬ного ступеню складності, а також одну з кращих лижних шкіл для дітей у Фінляндії. Вона, крім усього іншого, включає до себе окремий теплий зал розваг (у приміщенні) та спеціально пристосовану для дітей, обладнану за останнім словом техніки трасу (зовні);
- Super Park: 8700 кв. м. критого парку для активних розваг: зал фрістайлу, AirTrack; Гральна Арена для диск-гольфу, стіна для скелелазання і т.п.;
- можливість досхочу нагулятися білосніжними, ретельно вичищеними доріжками, освітленими ліхтарями, й надихатися кришталево чистим зимовим повітрям в атмосфері зимової казки...
Ще з особливостей Вуокатті я б відзначила безкоштовний ski-bus, який за 10-15 хвилин гарантовано довезе до схилів, аквацентру, Супер Парку та супермаркета.
Чи гарантований чартер? Борт зарезервовано в компанії «Міжнародні авіалінії України», у програмі бере участь троє партнерів: наша компанія Delfa Tour взяла на себе 100 крісел, залишок поділили між собою порівну туроператори «Укрфінтур» та «Артекс». Фінансові обов'язки щодо забезпечення цієї чартерної програми ми повністю виконали. Наскільки мені відомо, й партнери поставились до своїх зобов'язань так само відповідально. Отже, ймовірність того, що програма відбудеться, як заплановано, наразі близька до 100%.

назад >>>