Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

«БОЛОХІВСЬКІ ГОСТИНИ» СТАРОКОСТЯНТИНОВА

У Старокостянтинові на Хмельниччині відбувся всеукраїнський етнофестиваль «Болохівські гостини». Фестиваль проходив на території замку князів Острозьких. Для редакції УТ це була слушна нагода відвідати яскраве свято та поспілкуватися з керівництвом та туристичною громадою гостинного міста.

Микола МЕЛЬНИЧУК, Старокостянтинівський міський голова

Багато прикладено зусиль щодо відновлення пам’яток історії архітектури нашого міста. Місто має досить велику історію, традиції, звичаї. І підтвердженням сьогодні є те, що ми не вперше проводимо етнофестиваль «Болохівські гостини». Це повернення нашої культури, звичаїв, обрядів. За цей час вдалося реконструювати у великій мірі замок князів Острозьких та підготувати проєктно— кошторисну документацію на реконструкцію оборонної вежі Домініканського монастиря. У нас також запланована відповідна робота щодо реконструкції і ремонту наших пам’яток історії архітектури: наприклад, костел Іоанна Хрестителя, потрібно прикласти чимало зусиль для того, щоб відновити наші пам’ятки історії архітектури 15—16 століття — це доба князя Костянтина Острозького, який побудував маєтки на теренах міста.
Крім того, в нас зараз створена велика громада, до якої увійшли ще такі історичні пам’ятки, як Садиба-музей Самчики. Крім того, ми хочемо відновити наш міський парк. Він теж має велику цінність для містян. І ми теж робимо у історичному ракурсі, де буде відображена доба князя Острозького.
У нас є план розвитку, ми співпрацюємо з різними туристичними організаціями та структурами, які звертаються до нас. Ми включаємо їх до нашої програми, і вони працюють з нами.

Олександр АФАНАСЬЄВ, начальник управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради 

В Старокостянтинові величезні перспективи і величезний туристичний потенціал розвитку. Саме Старокостянтинів має величезну кількість туристичних магнітів — історичних пам’яток. Сьогодні ми будемо відкривати багато нових цікавих локацій і привертати увагу до внутрішнього туризму. Плюс ми маємо великий потенціал у сфері подієвого туризму: це різноманітні фестивалі, наприклад, «Болохівські гостини», «Щука-фест», це фестивалі народної творчості. Ці заходи ми хочемо зосередити в місті Старокостянтинові, і саме таким чином відкривати ті історичні пам’ятки, які знаходяться в нашому місті, і які покищо невідомі українському туристові.

Іван ГОРДА, директор історико—культурного центру—музею «Старий Костянтинів»

Наш замок побудований у 1561 році князем Острозьким. Замок побудований для захисту південно-західної Волині від татар. Спочатку була побудована церква, потім башта дон-жон, а трішки пізніше був побудований повністю замок. Князь ввійшов до нашої історії як щирий меценат, тому місто названо в його честь — Старокостянтинів. Острозький дозволив всім конфесіям будувати свої релігійні споруди. Він розширив торгівлю: місто знаходиться на злитті двох річок, тут перетиналися великі торговельні шляхи. У XVIII столітті змінились види озброєнь, і замок став центром фінансово-господарської діяльності.

У 1929 році в замку був утворений потужний музей, який проіснував до 1954 року. І вже у 1995 році з’явилась ідея відродити замок. Саме в цей час були надані перші державні кошти, і з того часу мало помалу замок реставрують.
За ініціативи міського голови Миколи Мельничука у замку багато робиться в плані і культурного відродження, і в реставраційному. 
Сьогодні у замку працює історико-культурний центр-музей. Ми проводимо виставки, творчі вечори, приймаємо туристів, і розказуємо про історію міста і історію нашого краю.

Наталія ШАБЕЛЬНИК, керуюча справами виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради

Гості нашого міста мають можливість побувати на такому сокровенному місці для багатьох жителів нашої громади — Меморіалі пам’яті. Тут зібрана пам’ять про багатьох наших земляків, які віддали своє життя, захищаючи Батьківщину: і всі, хто в час Другої Світової війни захищали нашу землю, і хлопці, які пройшли пекло афганської війни, і наші чорнобильці, які боролися з невидимим ворогом. Тут ви бачите пам’ятник Сергію Бондарчуку, який загинув на Майдані, і звичайно – хлопці, які віддали своє життя, боронячи незалежність нашої Батьківщини з 2014 по 2021 роки на Сході.

Василь МУЛЯР, перший заступник управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету

Старокостянтинівської міської ради Ми розробили програму, яка передбачає маркування цікавих місць, туристичних об’єктів нашої ОТГ. Зараз ми працюємо на промоцію нашого міста. Проводимо фестивалі як сьогодні — «Болохівські гостини», з метою привернення уваги як влади, так і інших інституцій, які би допомагали нам з залученням туристів. Наш фестиваль «Щука-фест» — дуже цікаве гастрономічне дійство, яке дуже привабливе для туристів.

Зараз є Указ Президента, щоб органи самоврядування активніше пропагували місцевих майстрів. В місті знаходиться 30 народних майстрів по різним напрямках: художнє скло, ковальство, кераміка та інші. Ця галузь розвивається і потребує підтримки місцевої влади і держави. Якщо задіювати наш туристичний магніт — замок, то у цьому плані, це така широка культурно-історична гама всіх об’єктів і можливостей, яка повинна розвивати нашу територію з точки зору туризму. І сьогодні міська влада до цієї роботи активно долучається.
На сьогодні на «Болохівські гостини» до нас приїжджають туристи з Харкова, Дніпра, Чернівців. Якщо місцевий туризм і подалі розвивати, то він буде зростати кожного року десь на 30%.

назад >>>