Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Співучість - характерна риса українців. З давних давен пісня для українця була і вчителем, і другом, натхненником і подругою. З піснею українці народжувались, одружувались, заводили дітей, шли у поле, на війну, з піснею зустрічали і проводжали день, і з піснею проводжали. Народна пісня передавалася із покоління в покоління, роками відточувалась і набувала яскравого змісту. В українській пісні душа українського народу, його історія, його біль і сум, радість перемоги і життєвий досвід. 

Поетична Україна

Народні українські пісні зачаровують своєю мелодійністю. Ще у 1845 році німецький поет Фридрих Боденштедт у народознавчій книзі “Поетична Україна” авторитетно заявив: “У жодній країні дерево народної поезії не зродило таких величавих плодів, ніде дух народу не виявився в піснях так живо і правдиво, як серед українців. Який захопливий подих туги, які глибокі, людяні почування в піснях, що їх співає козак на чужині! Яка ніжність у парі з мужньою силою пронизує його любовні пісні… Справді, народ, що міг співати такі пісні й любуватися ними, не міг стояти на низькому ступені освіти. Цікаво, що українська народна поезія дуже подібна іноді своєю формою до поезії найбільш освічених народів Західної Європи…”.
На початку минулого століття у Парижі міжнародне жюрі конкурсу з краси і мелодійності надали українській мові друге місце після італійської. 
«Ці українці завоюють світ» - писала американська преса під час гастролів Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця у 20-х роках минулого століття.

Лідери Євробачення 

Може тому, на сучасному міжнародному конкурсі Євробачення українські музичні виконавці займають високі місця, як, наприклад, друге місце у цьому році зайняв гурт «GO_A» з сучасним виконанням старовинної української народної пісні «Шум», знову таки за італійцями. Маловідомий факт, але багато найвідоміших пісень світу мають українське коріння. Як відомий новорічний шлягер «Carol of the Bells» має українське походження, але в оригінальній версії, йдеться про дохристиянський новий рік, який українці святкували з 20 на 21 березня, у час весіннього рівнодення. 
Велика кількість українських пісень позичено і перекладено: сусідами: молдованами, поляками, особливо росіянами. Мабуть тому у світі українська пісня ще не так відома і не набула відповідного місця. Але відновлення незалежності України дає шанс виправити цей стан.

Українська пісня в космосі

У фонді ЮНЕСКО зібрана фантастична фонотека народних пісень країн усього світу, найбільша кількість пісень серед яких – українських, більше 15,5 тисяч. На другому місці та ж таки Італія з 6 тисячами народних пісень. А взагалом, за свідченням українських науковців-етнографів, українська фонотека народних пісень нараховуює близько 500 000 творів.
Не всі знають, що перша пісня, яка пролунала у космосі, була українська. 12 серпня 1952 року пісню «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю» виконав у космосі радянський космонавт-українець Попович, на прохання радянського конструктора-українця Сергія Корольова.

назад >>>