Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Приємні спогади про відпочинок на турецьких берегах зберігаються у пам’яті багатьох українців. Водночас і громадяни Туреччини все частіше відвідують Україну. Такий туристичний обмін дуже вигідний обом країнам.

Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці про подальші туристичні перспективи між Україною та Туреччиною в інтерв’ю спеціально для журналу «Український туризм».

— Пане Посол, туристичний обмін між Україною та Туреччиною значно зріс, не дивлячись на карантинні обмеження. Чи сприяє цьому спрощений режим перетину кордонів двох країн за внутрішніми ID-документами без закордонних паспортів, який діє з 2017 року?

— Дуже актуальне питання, оскільки для громадян обох країн створено законодавчі умови подорожей між Туреччиною та Україною. Звичайно, потік зріс у декілька разів, навіть у медіа неодноразово звучало, вже що більше півтора мільйонів українських туристів відвідали Туреччину за 2021 рік. Цілком можливо, що до кінця року ми отримаємо два мільйони.

З турецького боку очікується до чотирьохсот тисяч громадян, які відвідають Україну. Цьому успіху сприяє чинна Угода про безвізові поїздки. Утім ми постійно думаємо над тим, як ще розширити спектр поїздок, адже зараз це стосується тільки приватних поїздок та поїздок з туристичною метою. А ми плануємо розширити цей список на ведення бізнесу, інвестиційної діяльності, налагодження регіональних зв’язків тощо.

— Яку допомогу українському туристичному бізнесу та туристам надає Посольство, щоб зробити поїздку до Туреччини найбільш комфортною?

— Сприяння українському бізнесу — це найголовніше завдання української дипломатії, зокрема, посольства України у Туреччині. Насамперед, ми працюємо над створенням умов для комфортного перебування українців на відпочинку і захисту наших громадян за кордоном. Це безпосередній обов’язок консулів, які займаюся цим фактично кожного дня. Також проводиться робота з туристичними і страховими компаніями.

Ми працюємо з авіаперевізниками обох країн для того, щоб, по-перше: розширювати спектр подорожей, по-друге: реагувати на звернення громадян, особливо на ті, які стосуються надзвичайних ситуацій чи порушують їхні права. Крім того, ми реагуємо на звернення українських компаній стосовно умов в’їзду, перебування чи впливу карантинних обмежень.

Досить дієвим є онлайн-консультування громадян, яке ми проводимо через МЗС. Дуже важливо, щоб усі громадяни володіли актуальною інформацією.

Крім того, ми працюємо з центральними органами виконавчої влади, допомагаємо налагоджувати комунікацію з турецькими партнерами задля більш тісного рівня взаємодії. Зокрема, у нас є українсько-турецька туристична робоча група, яка у найближчі місяці буде проводити своє засідання.

Також ми працюємо над розширенням спектру туристичної взаємодії. Наприклад, недавно Посольство разом з Генконсульством допомагали участі української делегації у конференції з гастрономічного туризму, що відбулася в Стамбулі, з прицілом на те, щоб у подальшому цей захід пройшов і в Україні. Тобто, щоб ми представляли більш широкий компонент туристичних послуг для міжнародних партнерів.

— Якою є роль Почесних консульств України в Туреччині? Чи є плани щодо відкриття нових Почесних консульств?

— На сьогодні вже функціонує чотири Почесних консульства України в Туреччині. Їхня мережа постійно розвивається. Свого часу, коли я ще працював генеральним консулом України у Стамбулі, ми сприяли функціонуванню Почесних консульств у Чанаккале, Ізмірі, потім відкрили у Бурсі, Даламані і буквально нещодавно — в Кутахії, у центрально-західному реґіоні Туреччини. В планах відкрити також в Аланії і Текірдагу. Тобто ми не стоїмо на місці, а постійно розвиваємося.

Почесний консул — це громадянин країни перебування, який має достатньо можливостей, щоб представляти Україну та її інтереси в цьому реґіоні, а також допомагати громадянам України. Також він має сприяти розвитку взаємодії на рівні місцевих органів влади, щоб більш тісно пов’язувати реґіони між собою, знаходити спільні точки дотику й працювати по лініях бізнесу, культури, гуманітарної сфери.

— Яку підтримку українців у Туреччині здійснює Посольство за непередбачуваних обставин?

— Враховуючи велику кількість українців, які подорожують до Туреччини, то захист їх прав та інтересів — головне завдання консулів. Окрім консульських працівників посольства тут діють генеральне консульство в Стамбулі і консульство в Анталії.

Відповідно до компетенції чи географічного розподілу наші співробітники надають консультації нашим громадянам у разі необхідності виїжджають на місце або допомагають вийти на зв’язок з місцевими органами влади чи поліцією. Найголовніше для нас — аби громадяни України були у безпеці та відчували себе захищеними.

— Як Ви оцінюєте зусилля українських авіакомпаній для збільшення пасажирського потоку між Україною та Туреччиною?

— Безумовно, це один із пріоритетних напрямів розвитку комунікації між двома державами. І турецькі авіакомпанії працюють в Україні, і українські авіаперевізники присутні в Туреччині, зокрема й на чартерних рейсах під час найбільшого туристичного потоку у весняно-літній період. Це дуже великий спектр послуг, і ми маємо надію збільшити його ще, завдяки поширенню географії перевезень. Зараз із обох сторін є запит на відкриття додаткових рейсів з Одеси, Харкова, Запоріжжя та Львова до Туреччини.

В Україні нині існує програма розвитку реґіональних аеропортів. Оскільки в нас уже є наявна авіаційна комунікація, що зав’язана на Стамбул і Анкару, то зараз йде мова про поширення географії польотів, тобто безпосередньо пов’язати українські міста з найвідомішими турецькими курортами, у тому числі — через налагодження регулярних рейсів.

Перспективи дуже широкі. Я вірю, що нова українська національна авіакомпанія займе гідне місце на туристичному ринку Туреччини.

 

назад >>>