Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Євген Перебийніс, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці.

Чехія — одна з улюблених країн українських мандрівників. Країна багата на пам’ятки архітектури, оздоровчі курорти, туристичні атракції. Тут багато місць, пов’язаних з українською історією, які обов’язково треба відвідати під час подорожі цією прекрасною країною.

— Пане Посол, наскільки близькі чехи та українці у культурному та ментальному планах?

— Про перші контакти між нашими народами ми можемо говорити вже з середньовічних часів, коли між собою родичалися чеські та українські князівські родини. Власне, і гетьман Пилип Орлик, автор першої Конституції у світі, походив зі славного чеського роду.

Найбільші й найтісніші зв’язки існували десь на початку і в середині ХХ століття, коли Чехія стала найбільшим у світі осередком української еміґрації. Після поразки Української Народної Республіки представники української еліти та інтеліґенції змушені були залишити країну. Багато з них залишилися у Чехословаччині на запрошення президента Томаша Масарика. У Чехії відкривались українські університети, видавництва,

і з тих часів у країні залишилося багато українських пам’яток. Власне це й робить Чехію цікавою для українців не тільки своєю архітектурою, а й тим, що тут дуже багато українських місць пам’яті.


— Як Посольство зі свого боку приваблює українських мандрівників, аби ті відвідали ці об’єкти?

— Ми працюємо над тим, щоб наш турист знайомився не лише з чеською, а й з українською історіями. Посольство випустило на YouTube спеціальний відеопутівник українськими місцями Праги. Нещодавно, за ініціативи першої леді Олени Зеленської, ми створили український аудіогід Празьким Градом, який можна безкоштовно завантажити з Інтернету. Достатньо набрати у пошуку: «Празький Град. Аудіогід». Півторагодинну екскурсію озвучив Народний артист України Олександр Биструшкін, який зараз проживає у Карлових Варах.

— Яку роль у розвитку відносин між реґіонами Чехії та України може відіграти народна дипломатія?

— Це один із найважливіших факторів, поряд із класичною дипломатією, політичними та економічними відносинами. Звичайно, що без контактів між людьми, дуже важко будувати довготривалі міцні зв’язки між країнами. Адже найкращим іміджмейкером країни є її люди. Мені приємно, що зв’язки між нашими державами розвиваються надзвичайно активно і на регіональному рівні.

У нас дуже тісна співпраця, наприклад, між Закарпатською областю та п’ятьма чеськими краями.

Київська область нещодавно встановила партнерські відносини з Центральночеським краєм, а Вінницька – з Ліберецьким.

— Під час карантинних обмежень багато країн втрачають пасажирські потоки. Що треба зробити, аби чеські туристи подорожували до України?

— Україна — одна з тих країн, яка не забороняє, а навіть стимулює іноземний туризм. Для поїздки до нашої країни європейцю достатньою мати страхування, негативний результат ПЛР-тесту або сертифікат вакцинації. Тому чехи досить активно відвідують Україну: найчастіше бувають у Києві, віддають перевагу також зеленому туризму й подорожують до Закарпаття, або мандрують регіонами де знаходяться чеські поселення: Карпатами, Львівщиною, Волинню, Вінниччиною, Житомирщиною.

Україна має в Чехії значний нерозкритий туристичний потенціал. Але тут ще багато над чим треба працювати, зокрема вдосконалювати туристичну інфраструктуру та навчитись правильно пропагувати свій туристичний продукт. До речі, самі чехи це вміють робити дуже добре. У них кожна невеличка пам’ятка обростає історіями та легендами, якими й зацікавляють туристів. Нам теж треба цьому навчитись.

Якщо бути об’єктивними, то на чеському ринку з українського боку бракує пакетних пропозицій для залучення локальних туристів: трансфер, проживання і цікава програма. Європейці люблять заплатити одразу за повний тур. На жаль, українські туристичні компанії зараз подібних послуг майже не надають.

— У рамках програми Президента України планується будівництво нового аеропорту на Закарпатті. Як це позначиться на туристичних потоках між Україною та Чехією?

— Туризм стимулює різні галузі, у тому числі авіаперевезення. На сьогодні чотири авіакомпанії здійснюють прямі рейси між нашими країнами, при чому не тільки між столицями, а й між іншими містами.

Чехи давно цікавляться можливістю авіасполучення до Ужгорода. Упевнений, що як тільки закінчиться реконструкція цього аеропорту, обов’язково постане питання про прямий рейс з Праги, або іншого чеського міста до Ужгорода. Зараз з Чехії на Закарпаття можна без проблем дістатися автобусом, але для певних категорій туристів важливо мати більш комфортний та швидкий транспорт.

— Чи сприяє Посольство розвитку бізнесових зв’язків між Україною та Чехією?

— Надання допомоги експортерам і стимулювання чеських інвестицій — одне з наших найголовніших завдань. Мені дуже приємно, що завдяки нашій роботі, в 2021 році, у порівнянні з минулим роком, український експорт збільшився більш ніж удвічі.

Це є надзвичайно позитивним показником, адже 2021 рік за обсягом українсько-чеської торгівлі стане рекордним за тридцять років відносин між нашими країнами. Власне, це характеризує рівень наших відносин, тому що інтерес чеського бізнесу до України є надзвичайно високим. Нещодавно Україну з візитом відвідав віцепрем’єр, міністр промисловості і торгівлі Чехії Карел Гавлічек.

назад >>>