Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 Гірськолижний сезон 21/22 майже на порозі. Європейські курорти масово відкриваються для відвідувачів. Та не тільки у Європі можна задовольнити бажаючих відчути морозний подих вітру і спробувати свої сили, долаючи засніжені траси. Багато можливостей для цього можна знайти і в нашій країні.

БУКОВЕЛЬ

Ця назва найпершою спадає на думку. Найбільший гірськолижний курорт України, де зосереджено велику кількість готелів та нараховується 67 трас різних ступенів складності. Навчитись кататися на лижах легко, варто лише скористатись послугами інструкторів. До речі, навчають тут не тільки дорослих, а й дітей: для цього створено спеціальні гірськолижні школи. Також діти можуть спробувати свої сили на ковзанці, або розважитись з професійними аніматорами.

Ще однією особливістю курорту є досить розвинена туристична інфраструктура: тут знайдуться розваги для кожного, навіть для тих, хто не віддає перевагу катанню на лижах чи сноубордах. Саме для таких відвідувачів працюють розважальні центри, СПА-салони, лазні, сауни, фітнес-зали.

Буковель досить часто приймає спортивні змагання. Цього сезону тут пройдуть чемпіонати України з біатлону, сноубордингу i таких видовищних екстремальних лижних змагань як слоупстайл, могул,

фрістайл та сноубордкрос. Ще наприкінці жовтня представники курорту повідомили про те, що 100% персоналу пройшли повну вакцинацію від COVID-19.

Варто пам’ятати, що гостям Буковелю необхідно мати при собі сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, зроблений протягом останніх 72 годин, або довідку про одужання від COVID-19. Експрес-тест можна буде зробити на території курорту.

ДРАГОБРАТ

Особливістю Драгобрату є те, що він найвищий з усіх гірськолижних курортів України. Готелі, котеджі, садиби і траси знаходяться на висоті 1400-1700 метрів над рівнем моря. Тому тут частіше випадає сніг та зберігається щільний сніговий покрив. Цьому також сприяє форма Свидовецького хребта у вигляді підкови, що захищає курорт від вітру. Тут можна зробити як перші кроки на лижах, так і випробувати свої сили на професійних трасах.

Драгобрат ще відомий організацією free-ride турів поза межами облаштованих трас. У супроводі досвідчених інструкторів можна відправитись у груповий чи індивідуальний тур за маршрутами різної складності на лижах чи сноубордах.

СЛАВСЬКЕ

Популярність Славського не поступається Буковелю чи Драгобрату. Тут не так багато об’єктів розміщення, але є можливість зняти житло поруч. Славське, насамперед, відоме горою Тростян, що славиться різноманітними трасами і тривалістю сезону, який, зазвичай, починається з листопада і триває до березня.

У Славському можна не лише кататися на лижах: тут усе облаштовано для зручних занять риболовством, прогулянок верхи на коні, подорожей на квадроциклах чи автомобілях. Також на туристів чекають гарячі оздоровчі чани. Саме тому Славське приваблює гостей не лише взимку, а й на протязі майже всього року.

ПИЛИПЕЦЬ

Це другий за висотою гірськолижний курорт України (після Драгобрату). Його візитівкою вважають гору Гембу, що розташована на Боржавському хребті, а також водоспад Шипіт, що справляє незабутнє враження у будь-яку пору року. Що стосується Гемби, то дістатися вершини варто як лижникам, так і пішим туристам: звідки відкриваються надзвичайно красиві краєвиди. На горі є траси та спуски різної складності.

В теплу пору року там можна зустріти навіть велосипедистів і мотоциклістів, які відпрацьовують екстремальні швидкісні спуски у незасніжені пори року. Також саме на Гембі знаходиться одна з найдовших в Україні гірськолижних трас.

ПЛАЙ

Це доволі «невисокий» курорт, розташований приблизно на висоті 600 метрів над рівнем моря. Тут облаштовано п’ять спускових трас як для новачків, так і для професіоналів, два СПА-центри, кілька готелів, мотелів і котеджів, а також безліч можливостей для занять різними видами спорту. Стадіон розрахований на проведення занять і змагань з баскетболу, волейболу, футболу, гандболу. Можна записатись на індивідуальні відвідування занять з тенісу, бадмінтону або аеробіки. Серед розваг гостям пропонується боулінг і більярд. Тут немає такої кількості відвідувачів як у Буковелі, тому курорт підійде тим, хто віддає перевагу більш затишному спокійному відпочинку.

ЯБЛУНИЦЯ

Цей порівняно невеличкий курорт розташований поблизу Буковеля, але користується попитом завдяки досить помірному клімату, що став наслідком оточення вершинами Хом’як, Магура, Говерла, Петрос, Довбушанка.

Тут досить рідко трапляються черги до підйомників, а сам відпочинок сповнений комфорту та затишку. Траси не малі, деякі сягають близько 1 км у довжину. До того ж, саме в Яблуниці можна відчути місцевий колорит: у селі працює ярмарок, де є нагода придбати місцеву кулінарну продукцію та сувеніри ручної роботи — теплі шкарпетки з натуральної овечої шерсті, яскраві гуцульські покривала, різноманітні шкіряні та керамічні вироби. Не можна також оминути місцеві чаї з екологічно чистих трав, бальзами, настоянки, сири та мед.

КРАСIЯ

Цей курорт підходить для туристів з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Траси тут усі зручні та пологі, ширина деяких сягає 250 метрів. До того ж, саме тут знаходиться одна з найдовших трас — 3,5 км. Їх можна використовувати не лише для спуску на лижах, а й для катання на сноуборді або санках-тарілках. Також тут є послуги free-ride.

Найпопулярнішим місцем для зимового екстриму або перших кроків на лижах є гора Красія, де сніг у зимовий сезон є завжди, завдяки системі технічного засніження. Працює також гірськолижна школа, де приймають усіх охочих. Ідеальне місце для спокійного сімейного відпочинку і першого занурення у гірськолижну майстерність.


МИГОВЕ

Це дуже затишний курорт у порівнянні з його великими «побратимами». Тут небагато готелів, але, скоріш за все, не доведеться стояти у черзі до витягів. Є окрема траса для сноутюба — цікавої розваги для дорослих і дітей, що полягає у неконтрольованому, але безпечному спуску на надувних санчатах по спеціально підготовленому жолобу.

Якщо не вмієте ставати на лижі — не проблема: тут працюють три гірськолижні школи з відокремленим майданчиком, також є траса для початківців. Серед стандартних для курорту такого типу розваг є досить незвичайна — поїздка в гори на бронетехніці.

Варто спробувати. Можна також замовити походи в гори, адже поруч Кичера, Стіжок, Мендришорівка, Говерла, Петрос, Піп Іван.

ЯРЕМЧЕ

Яремче знаходиться на території Карпатського національного біосферного заповідника. Саме тому природа тут збереглася майже у первісному стані, тож відпочинок не варто обмежувати лише гірськими лижами. Взимку тут можна відсвяткувати Новий Рік та Різдво у національних гуцульських традиціях, а в теплу пору року — відвідати місцеві пам’ятки, котрих тут безліч: від Яремчанського каньйону і водоспаду Пробій до музею етнографії та екології і сувенірного ринку. Можна також влаштувати екскурсію на двох, взявши на прокат квадроцикл або навіть всюдиход.

Ще один популярний вид екстриму — рафтинг на річці Прут. Багато хто повертається сюди знову, і не лише взимку.

назад >>>